Člen skupiny ENETIQA

O nás

ENERGIE Holding zajišťuje výrobu tepla pro zákazníky v Litoměřicích, Lounech a Mimoni od roku 2007.

Více informací

Čtyři městské objekty budou napojeny na centrální vytápění

P1000800 P1000750Výkopovými pracemi v Eliášově ulici začala tento týden realizace plánovaného připojení k systému vytápění a dodávce teplé vody z litoměřické výtopny do čtyř městských budov. Cílem společného projektu provozovatele výtopny ENERGIE Holding a města Litoměřice je levnější teplo a kompletní technický servis při jeho zajištění.

Napojení nového zdroje tepla a teplé vody se týká Mateřské školy Paletka v Eliášově ulici, Kina Máj, budovy školy v Sovově ulici a objektu bývalé vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS), kde v současné době vzniká Kulturně kreativní centrum.

Stavbu dnes dopoledne symbolicky zahájili starosta Litoměřic Radek Löwy, předseda představenstva ENERGIE Holding Kamil Neuwirth, místopředseda představenstva ENERGIE Holding Libor Hrnčiřík, vedoucí rozvodů tepla ENERGIE Holding Jiří Rúfus a zástupce zhotovitele za společnost Energo Průmyslové Stavby s.r.o. Miroslav Pazderka.

„Všechny zmíněné budovy jsou dosud vytápěny plynem. Přičemž některé z kotlů jsou již na hraně své životnosti, což pro město představuje celkem významné investice v podobě jejich výměny za novou technologii, ale také jejich povinné údržby, servisu i obsluhy. Roli hraje také stále nepředvídatelný vývoj ceny plynu,“ vysvětlil již dříve hlavní důvody změnu systému vytápění místostarosta Litoměřic Petr Panaš. Město Litoměřice v rámci společné investice uhradí přibližně 45 procent nákladů, zbytek zaplatí poskytovatel tepla ENERGIE Holding. 

Přechod na změnu vytápění s sebou přinesl i nezbytná dopravní omezení. Přechodná úprava provozu v lokalitě dotčených budov potrvá postupně do 31. července. Týkat se bude ulic Eliášova, Rooseveltova, Palachova, Sovova, Osvobození a Boženy Němcové. Na místních komunikacích v uvedených ulicích bude platit dočasný zákaz zastavení motorových vozidel.

Připojení na teplovod v případě bývalého objektu (VUSS) si vyžádá omezení provozu i na frekventované ulici Na Valech. Práce jsou proto naplánovány v prvním červencovém týdnu jen na nezbytně dlouhou dobu. I přesto zůstane provoz na této důležité dopravní tepně v místě překopu přes vozovku vždy alespoň v jednom směru.

ODSTÁVKY A HAVÁRIE

ODSTÁVKA VÝTOPNY LITOMĚŘICE

Oznamujeme Vám, že z důvodu nutných revizí a oprav na technologickém zařízení „zdroje CZT Litoměřice“, bude ve dnech od 23.7.2024 do 24.7.2024 od 00:00 hod. do 24.00 hod. přerušena dodávka teplé vody (TV). Děkujeme za pochopení.

Dispečink 24 hodin denně

CZT LITOMĚŘICE 416 725 968, 724 360 973

CZT LOUNY 415 627 981, 606 741 144

CZT MIMOŇ 487 829 845, 602 512 149

enh_panaroma

Jak se k nám dostanete?