Člen skupiny ENETIQA

O nás

ENERGIE Holding zajišťuje výrobu tepla pro zákazníky v Litoměřicích, Lounech a Mimoni od roku 2007.

Více informací

Čtyři městské budovy budou nově napojeny na centrální vytápění

P1000030

Kino Máj, Mateřská škola Paletka v Eliášově ulici, budova školy v Sovově ulici a objekt bývalé vojenské ubytovací a stavební správy, kde vzniká nové Kulturně kreativní centrum, budou nově napojeny na centrální vytápění z litoměřické výtopny provozované společností ENERGIE Holding. Benefitem bude levnější teplo a kompletní technický servis při jeho zajištění.

Smlouvu o rozsáhlé společné investici, která zahrnuje samotné připojení zmíněných objektů na centrální vytápění a podmínky odebírání tepla, podepsal v pondělí se zástupci společnosti ENERGIE Holding místostarosta Litoměřic Petr Panaš.  „Všechny zmíněné budovy jsou dosud vytápěny plynem. Přičemž některé z kotlů jsou již na hraně své životnosti, což pro město představuje celkem významné investice v podobě jejich výměny za novou technologii, ale také jejich povinné údržby, servisu i obsluhy. Roli hraje také stále nepředvídatelný vývoj ceny plynu,“ vysvětlil hlavní důvody změny systému vytápění Petr Panaš s tím, že město uhradí maximálně 45 procent nákladů za napojení na centrální vytápění. Ostatní náklady pak zaplatí poskytovatel tepla ENERGIE Holding. 

Přechod na změnu vytápění s sebou přinese i nutné stavební práce v okolí dotčených objektů. „Při budování přípojek dojde nevyhnutelně i k zásahům do přilehlých komunikací a chodníků. Naší snahou bude, aby stavební práce co nejméně ovlivnily provoz i chodce,“ poznamenal Petr Panaš a doplnil, že napojení na centrální vytápění by mělo být hotové do podzimu 2024. V případě objektu bývalé vojenské ubytovací a stavební správy k tomu dojde až 31. prosince téhož roku, po dokončení rekonstrukce a zprovoznění Kulturně kreativního centra.

Město Litoměřice podpisem smlouvy získá spolehlivého dodavatele tepla pro své objekty, zbaví se starostí o jednotlivé plynové kotelny a sníží náklady na vytápění. Navíc rozvoj teplárny je v zájmu budoucího využití geotermální energie a je tak naplněno memorandum z roku 2013 o dlouhodobé spolupráci mezi městem a společností ENERGIE Holding o zachování a rozvoji sítě zásobování teplem.

 

BEZ ODSTÁVKY A HAVÁRIÍ

V současné době dodáváme tepelnou energii do všech odběrných míst ve městech Litoměřice, Louny a Mimoň bez přerušení. Žádné odstávky ani havárie nejsou hlášeny. Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našich provozů. Pro informace o dodávce tepla do Vašeho objektu volejte dispečink příslušného města. Přejeme hezký den.

Dispečink 24 hodin denně

CZT LITOMĚŘICE 416 725 968, 724 360 973

CZT LOUNY 415 627 981, 606 741 144

CZT MIMOŇ 487 829 845, 602 512 149

enh_panaroma

Jak se k nám dostanete?